• Gayrettepe Mahallesi Yıldız Posta Caddesi No: 52 D Plaza Kat: 8, Beşiktaş/İstanbul
  • kolaygozetim@gmail.com
  • Office : 8:30 AM – 17:30 PM

Uganda ülkesine ihracat yapmak isteyen kişilerin, ülke yetkililerince belirlenmiş Uganda CoC Sertifikası alması ve ürünlerinin bu sertifikada yer alan kalite şartlarını taşıması gerekiyor. Uganda Ulusal Standartlar Bürosu (UNBS) belirli kalite standartları belirleyerek ülkeye girişi yapılan ürünlerin kontrolünü sağlamaktadır. Ayrıca ülkeye sağlıksız ve sorun teşkil edebilecek ürünlerin girişi böylelikle engellenmektedir.

Uganda CoC Sertifikası Nedir ve Nasıl Alınır?

UNBS ülkeye girişi olan ürünler için bazı teknik standartlar belirledi. Diğer ülkelere nazaran çok daha erken 1983 yılında bu uygulamaya geçildi. 1983’den beri kalite standartlarını uygulayan Uganda, bu denetlemeleri şart koşuyor.

Uganda ülkesine ürün ihracatı yapacaksanız bu şartları yerine getirmeli ve Uganda CoC Sertifikası yani uygunluk belgesini almanız gerekmektedir. Uygunluk belgesini alarak gümrükte yaşayacağınız sorunların ve gecikmelerin önüne geçebilirsiniz. Belgenin sorunsuz bir şekilde doldurulması ve testlerinde aynı şekilde sorunsuz yapılması gerekmektedir. Bunun için Kolay Gözetim ve Denetim Danışmanlık olarak profesyonel bir şekilde hizmet vermekteyiz. Ürünlerinizin türüne göre standart bazı denetimler olur ve tarafımızca yapılır. Bu denetimler;

Uganda gümrük işlemleri sırasında CoC belgesi kontrolü sağlanır. Belgenin olmaması durumunda, ürün GTIN kontrolleri yapılır. Eğer belge şartı olan ürün ihracatı yapılıyorsa, ürünün girişine kesinlikle izin verilmez. Buda ciddi bir zarar ile size geri döner. Burada yaşanan bütün sorun ve kayıpların sorumlusu siz olursunuz. Tekrar ürünleri geri çekerek testleri ve uyumluluk kontrollerini yaptırmanız gerekecektir. 

Neden Kolay Gözetim ve Denetim Danışmanlık?

Bizi tercih ederek gümrük sorunları ile vedalaşabilirsiniz. Ürünlerinizin testleri ve gönderim aşamasında gerekli bütün kalite standartları tarafımızca kontrol edilir. Böylelikle sorunsuz ve tam denetimi yapılmış bir şekilde ürünlerinizi güvenle yola çıkartabilirsiniz. Uganda ile gümrükte hiçbir sorun yaşamadan çok hızlı bir şekilde ürünlerinizin ülkeye geçişini sağlamak için Kolay Gözetim ve Denetim Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.