• Gayrettepe Mahallesi Yıldız Posta Caddesi No: 52 D Plaza Kat: 8, Beşiktaş/İstanbul
  • kolaygozetim@gmail.com
  • Office : 8:30 AM – 17:30 PM

Suudi Arabistan SABER Sertifikası, bir kalite standardı belgesidir. Her ülkenin ticari koşullarda belirli kalite standartları vardır. Suudi Arabistan’da bu belgeye SABER belgesi denilmekte ve bu belgeyi alabilmek için belirli kalite standartlarına sahip olunması gerekmekte. Kısa bir örnek vermemiz gerekirse, İSO vb. kalite standartları belgesini duymayan yoktur. Bu belgeler genel olarak tüm dünyada tercih edilir. Ancak bazı ülkeler kendi kalite standartlarını belirleyebilir. İşte Suudi Arabistan bu noktada SABER belgesini çıkarttı ve bu standartlara uymayan ürünleri gümrükte kabul etmiyor.

Ticari faaliyetlerde akla gelen ilk ülkelerden biri olan Suudi Arabistan oldukça zengin ve ticari konumda yüksek değerlere sahiptir. Bu nedenle ticaret yapacak olan firma ve kişiler Suudi Arabistan’ı tercih etmek istiyor. Bu ülkeye girecek olan ürünlerin, ülke tarafından belirlenen SABER belgesi kalite standartlarına uyması gerekiyor. Ülkeye ürün ihracatı yapmak isteyen kişilerin Suudi Arabistan SABER Sertifikası gerekliliklerini bilmeli ve kalite standartlarına uymalıdır. Gümrük ve limanlarda bu sertifika kontrolleri sağlanmakta.

Suudi Arabistan SABER Sertifikası Alabilmek için Gerekli Evraklar

Öncelikle bir firma şirket adına alınması gerekiyor. Şahıslar bu tarz ticari faaliyetlerde bulunamayacağı için SABER belgesini şirketi olmayanlar talep edemez. Belgeyi almanız için gerekli bazı evraklar vardır. Bu evrakları aşağıda listeledim;

İstenilen evraklarda azalma veya artış. Bu, ihracat eden kişiye ve ihracatı yapılan ürünlere göre değişiklik gösterilmekte. Ayrıca ithalatçı ile yapılan sözleşmeye göre de değişiklikler olabilir.

Suudi Arabistan SABER Sertifikası, ihracat yapan firmalar için son derece önemlidir. Bu nedenle profesyonel destek alınması, sürecin hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanması için gereklidir.

Kolay Gözetim ve Denetim Danışmanlık olarak Suudi Arabistan ticari faaliyetlerinizde sizlere danışmanlık hizmeti veriyoruz. Ürünlerinizin sorunsuz ve hızlı bir şekilde gümrükten geçmesi ayrıca SABER kalite standartları belgesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.