• Gayrettepe Mahallesi Yıldız Posta Caddesi No: 52 D Plaza Kat: 8, Beşiktaş/İstanbul
  • kolaygozetim@gmail.com
  • Office : 8:30 AM – 17:30 PM

Nijerya SONCAP Sertifikası, ülkeye girişi yapılan bütün ürünler için gereklidir. Ülkeye ürün gönderimi yapılmadan önce ürün sertifikasının hazırlanıp teslim edilmesi, ardından da Nijerya SONCAP sertifikasına başvuru yapılması gerekiyor. Nijerya Product Certificate hazırlanmadan bu sertifika alınamaz ve başvurusu yapılamaz.

Nijerya SONCAP Sertifikası Nasıl Alınır?

Öncelikle Product Certificate yani ürün sertifikasının İngilizce bir şekilde hazırlanması gerekiyor. Bu sertifikada gönderilecek ürünlerin adeti, fiyatları vb. teknik bilgileri yer almalı. Bu bilgilerde istenilen bütün kısımlar en ince ayrıntısına kadar doğru belirtilmeli.

Bu kısımda 2 farklı seçeneğiniz bulunuyor. Route A ve Route B seçeneklerinden birisini seçip bilgileri ona göre doldurmanız gerekiyor. Route A seçeneğini 1 yıl içerisinde sadece 1 ihracat yapacaksanız, Route B seçeneğini ise birden fazla ihracat yapacaksanız seçmelisiniz. Bu sadece Nijerya için geçerlidir diğer ülkelere iharacatınızı ülkelerin standartlarına göre yapabilirsiniz.

Ürün sertifikasını hazırladıktan sonra Kolay Gözetim olarak SONCAP Sertifikası başvurunuzu ve işlemlerinizi tamamlıyoruz. Tek başına ürün sertifikasının alınması, ürünleri ihracat edebileceğiniz anlamına gelmiyor. Bu sadece bir ön hazırlıktır. Sonrasında SONCAP Sertifikası için başvuru yapılır ve bu sertifikayı aldıktan sonra ürünlerinizi güvenle Nijerya’ya sevkiyat yapabilirsiniz.

Nijerya SONCAP Sertifikası, Nijerya topraklarına girecek olan ürünlerin kalite standartlarını geçtiği anlamına geliyor. Bunun için teknik ve laboratuvar testleri gerekebilmekte. Her şey uygun hale getirildikten sonra, Nijerya gümrük kısmında ürünlerinizin zarar görmeden alınması için SONCAP sertifikası almaya hak kazanırsınız. Bu sertifika olmadan gönderilen ürünlerin sorumluluğu tamamen ihracatçıya aittir.

Neden Kolay Gözetim ve Denetim Danışmanlık?

Kolay Gözetim ve Denetim Danışmanlık olarak profesyonel ekibimiz, Nijerya’ya olan ürün sevkiyatlarınız için gerekli Ürün Sertifikası ve sonrasında SONCAP Sertifikası için tam destek verip işlemlerinizi hızlı bir şekilde tamamlıyor. Böylelikle gümrük ve sevkiyat kısmında sorun yaşamadan içiniz rahat ticari işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.