• Gayrettepe Mahallesi Yıldız Posta Caddesi No: 52 D Plaza Kat: 8, Beşiktaş/İstanbul
  • kolaygozetim@gmail.com
  • Office : 8:30 AM – 17:30 PM

Mısır CoC Sertifikası nedir? Mısır’a ihracat nasıl yapılır? Mısır gümrük kalite kontrollerinde neler gerekir? Ürünlerimi Mısır’a nasıl gönderirim? Diyenlerdenseniz bu paylaşım sonucunda gerekli bütün bilgileri öğrenecek ve bu alanda verdiğimiz danışmanlık hizmeti için Kolay Gözetim ve Denetim Danışmanlık ile iletişime geçebileceksiniz.

Mısır CoC Sertifikası Nedir ve Nasıl Alınır?

Mısır’da ticaret yapmak istiyorsanız ürünlerinizi göndermeden önce yapmanız gereken bazı kalite test işlemleri ve doldurmanız gereken belgeler bulunuyor. Her ülkenin yasaları gereği, ülkelerin belirlemiş olduğu kalite standartları kapsamında ürünlerin girişi yapılabilir. Mısır’a ürün ihracatı yapmak istiyorsanız, ülke yetkililerinin belirlemiş olduğu, Mısır CoC Sertifikası kalite standartlarında ürün göndermeniz gerekiyor. Ayrıca bunu belgelemeli ve gümrükte yetkililere ibraz edebilmeniz gerekiyor.

Mısır Sanayi ve Dış Ticaret Bakanlığı 2016 yılında aldıkları karar ile, ülkeye girişi yapılan ürünlerin kalite standartlarında büyük bir değişikliğe gidildi. Kararname 2016 yılında yayınlandı ve yürürlüğe girdi. Bütün ürünler bu kapsama girmese de büyük bir kısım için bu yetki belgelerini almak gerekli. Bunun için Mısır İthalat ve İhracat Kontrol Genel Merkezi (GOEIC) kaydı yapılmalıdır.

Mısır limanları ve sınır giriş noktalarında kalite kontrolleri yapılmaktadır. Ürünlerin ihracatı yapılmadan önce bu uygunluk sertifikası alınmalı ve hazır olmalıdır. Gümrükte veya limanda bu sertifika verilmemekte. Örneğin, Türkiye’den ihracat yapacaksanız, Kolay Gözetim ve Denetim Danışmanlık ile iletişime geçerek gerekli belgelerin hazırlanması için danışmanlık hizmeti almalısınız. Sonrasında gerekli fiziki ve laboratuvar testleri yapılıp sonuçlar alınarak uygunluk belgesi tarafınıza verilir.

Uygunluk sertifikası aşağıda yer alan bazı ürünler için şarttır;

Görüldüğü üzere genellikle teması çok olan ürünler için bu belge şarttır. Mısır’a, sağlığı tehdit edebilecek ürünlerin fiziki ve laboratuvar testleri yapılmadan girişine izin verilmemektedir. Uygunluk belgesi alınmadan gönderilen ürünlerin sorumluluğu ihracatı yapan kişiye aittir.

Mısır’a ihracat için Mısır CoC Sertifikası almak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Kolay Gözetim ve Denetim Danışmanlık olarak ticari faaliyetlerinizde profesyonel olarak destek sağlamaktayız.