• Gayrettepe Mahallesi Yıldız Posta Caddesi No: 52 D Plaza Kat: 8, Beşiktaş/İstanbul
  • kolaygozetim@gmail.com
  • Office : 8:30 AM – 17:30 PM

Kuveyt uygunluk sertifikası, Kuveyt KUCAS Belgesi olarak adlandırılmaktadır. Ülkeye girişi yapılacak ürünler için belirlenen kalite standartlarının karşılanıp karşılanmadığı bu belge ile yazılı olarak dile getirilmektedir. Kuveyt yetkilileri tarafından ihracatı yapılacak ürünlerin bazı kalite standartlarını taşıması gerekmekte. Bu kalite standartları neredeyse her ülkede belirlenmiştir. Ancak bazı ülkeler dünya standartlarında kalite belgeleri isterken (ISO vb.), bazı ülkeler kendileri belirlemiş olduğu standartları devreye sokmakta. Kuveyt’te bu ülkelerden birisidir.

Kuveyt KUCAS Belgesi Nedir ve Nasıl Alınır?

Kuveyt Devleti Sanayi Kamu Kurumu (PAI) 2006 yılında uygunluk belgesini (KUCAS) uygulamaya koydu. Böylelikle belirlenen kalite standartlarına uymayan ürünlerin ülkeye girişi yasaklandı. Bu uygulama ile ülke sınırları içerisinde bazı tedbirler alınmış oldu.

Yukarıda yer alan maddeler başta olmak üzere KUCAS ile alınan önlemler bu şekildedir. Ayrıca sadece ithal edilen değil yerli ürünlerde de bu kalite standartları uygulanmaktadır. Böylelikle ülke içerisinde hem tüketiciyi hem de satıcıyı koruyacak önlemler alınmış oluyor.

Bütün bu yeterliliklerin denetimi ve testleri için Kolay Gözetim ve Denetim Danışmanlık olarak hizmet vermekteyiz. Kuveyt ülkesine yapacağınız ihracatlarınız için gerekli uygunluk belgelerini sizler için alıp ürünlerinizin bütün testlerini ve kontrollerini yaparak ihracat yapmaya uygun bir hale getiriyoruz.

Kuveyt KUCAS belgesi, Kuveyt gümrüklerinde sorun yaşamadan ürünlerinizi geçirmenizi sağlar. Ürünler Kuveyt’e sevkiyat edilmeden önce bu işlemlerin tamamlanması gerekiyor. Uygunluk belgesi alındıktan sonra ürünler sevkiyat edilebilir. Bu aşamadan önce yapılan sevkiyatlar büyük risklidir ve Kuveyt içerisine alınmaz gümrükte kalır. Buda ciddi maddi kayıplara yol açabilir. Ayrıca bu tarz durumlardan doğabilecek (Ürün kayıpları, ürünlere gelebilecek zararlar vb.) bütün sonuçlar ihracatçıyı ilgilendirir.

KUCAS belgesi ile sorunsuz bir şekilde ürünlerinizi Kuveyt’e göndermek ve gümrükten geçişini tamamlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.