• Gayrettepe Mahallesi Yıldız Posta Caddesi No: 52 D Plaza Kat: 8, Beşiktaş/İstanbul
  • kolaygozetim@gmail.com
  • Office : 8:30 AM – 17:30 PM

Kenya PVoC Sertifikası, Kenya’ya yapılan ihracatlar için gerekli olup ülkeye girişi yapılan ürünlerin kalitesini ve standartlarını ölçmektedir. PVoC belgesi yani bu sertifikaya sahip olmayan veya sertifikada belirtilen özelliklerden farklı olarak ülkeye girişi yapılmak istenen ürünlerin hiç birisi kabul edilmez. KEBS yani Kenya Standartlar Bürosu, bu uygulamayı halk sağlığı ve güvenliği için yürürlüğe koymuştur. Bazı ürünler bu sertifikadan muaf tutulsa da gümrük kısmında yetkililer tarafından denetim ve kontrolü yapılmakta. Ayrıca kendileri diledikleri gibi testler uygulayabilmektedir.

PVOC Sertifikası Nedir?

Ülkeler kendi halklarını ve çıkarlarını gözetmek amacıyla, topraklarına giren ürünler için belirli kalite standartları uygulama konusunda serbesttirler. Bu durumda, Kenya 2015 yılında Kenya Standartlar Bürosu kararıyla, ülkeye girişi yapılan ürünlere belirli kalite standartları uygulamaya karar verdi. Kenya PVoC Sertifikası, bu standartların olumlu olması sonucunda verilmekte ve gümrük işlemlerinin hızlı bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Bu nedenle, bu ülkeye yapılacak olan her ihracat için bu belgenin alınması şarttır.

Uygunluk belgesi alınmadan veya belgede belirtilenlerden farklı bir ihracat yapılması durumunda, ortaya çıkabilecek bürün sorunlardan ihracatçı sorumludur. Bu nedenle belgede belirtilen ürün adet, ağrılık ve kalite standartlarının birebir aynı olması şarttır. PVoC belgesi için gerekli bazı analiz ve şartlar vardır. Bunlar;

PVoC Belgesi Nasıl Alınır?

PVoC belgesi kapsamında ihracatçı için gerekli olan bütün tetkikler, düzenlemeler ve yasal belgeler Kolay Gözetim tarafından profesyonel bir şekilde hazırlanmaktadır. Kenya bölgesi için ihracatınızın sorunsuz olması ve gümrük sorunları yaşamamanız için gerekli bütün belgeler ve Kolay Gözetim ve Denetim Danışmanlık olarak tarafımızca yapılmakta. Bu süreçte sizlere mükemmel bir hizmet vererek ticaretinizin sorunsuz gerçekleşmesini sağlıyoruz. Suudi Arabistan, Fas, Nijerya gibi birçok ülkede ihracat yapabilmeniz için elimizden geleni yapıyoruz. Sizler de Kolay Gözetim ve Danışmanlık merkezinin alanında uzman ve tecrübeli ekibiyle ürünlerinizi gümrükten kolaylıkla geçirebilir, ticaretlerinizi yapabilirsiniz.