• Gayrettepe Mahallesi Yıldız Posta Caddesi No: 52 D Plaza Kat: 8, Beşiktaş/İstanbul
  • kolaygozetim@gmail.com
  • Office : 8:30 AM – 17:30 PM

Irak CoC Sertifikası, ülkeye yapılacak olan ihracatların kontrolü ve denetimi yapıldığı ayrıca ürünlerin ülkeye girişi için olumsuz bir kalite yönergesi olmadığını gösterir. Irak’a ihracat yapmayı planlıyorsanız CoC (Certificate Of Conformity) belgesi almanız şarttır. Her ürün için geçerli değildir ancak insanlar ile teması çok olan ve sağlık riski oluşturabilecek bütün ürünlerde bu belge istenir.

 Uygunluk belgesi (CoC Sertifikası) ürünlerin kalite standartlarını taşıdığı ve ülkeye girişinin uygun olduğu anlamına gelir.

Irak CoC Sertifikası Nedir ve Nasıl Alınır?

Irak uygunluk belgesi olmadan ülkeye yapılan ihracatlar gümrükte tutulur ve içeriye alınmaz. Tabi bu CoC belgesi gerektiren ürün sınıfları için geçerlidir. Bu uygulamaya girmeyen ürünler, gerekli kontrollerden sonra belge istenmeden Irak ülkesine alınır.

CoC belgesi ülke içerisinde tüketiciler ve satıcılar için büyük önlem almaktadır.

Yukarıda yer alan konular başta olmak üzere birçok konuda kalite standartları yer alır. İhracatını yapacağınız ürünlerin bu kalite standartlarını taşıması ve yapılacak olan testler sonucunda belgeler ile bunların kanıtlanması gerekiyor. Irak ülkesine ürün göndermeden önce bütün uygunluk belgelerinin alınması gereklidir. Uygunluk belgeleri (CoC Sertifikası) alınmadan kesinlikle ürün gönderilmemeli. Gümrükten içeri alınmaz ve uzun süre başınız ağrıyabilir.

Kolay Gözetim ve Denetim Danışmanlık olarak bu ticari faaliyetiniz süresinde gerekli bütün uygunluk belgelerini sizler için hazırlıyoruz. Ürünlerinizin fiziki ve gerekli ise laboratuvar testlerini yaparak CoC sertifikanızı hazır hale getiriyoruz. Böylelikle ürün ithalatınızın sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlayarak, bu süreçte yanınızda oluyor.

Neden Kolay Gözetim ve Denetim Danışmanlık

Kolay Gözetim ve Denetim Danışmanlık olarak bütün uygunluk belgesi ihtiyaçlarınızda profesyonel bir şekilde danışmanlık hizmeti veriyoruz. Ülkeler arası ticari faaliyetlerde fazlasıyla yeterli bilgi ve tecrübeye sahibiz. Bu nedenle işlemleriniz çok hızlı bir şekilde tamamlanıyor ve ürünleriniz hiç beklemeden gümrükten geçiyor.