• Gayrettepe Mahallesi Yıldız Posta Caddesi No: 52 D Plaza Kat: 8, Beşiktaş/İstanbul
  • kolaygozetim@gmail.com
  • Office : 8:30 AM – 17:30 PM

Fildişi Sahili CoC Sertifikası, ülkeye girişi yapılacak olan ürünlerin test ve kontrol aşamalarının onaylandığını belgeler. Fildişi Sahili’ne ürün sevkiyat etmeyi planlıyorsanız bu süreçte size CoC sertifikasının neden gerekli olduğunu ve nasıl alabileceğinizi anlatacağız. Profesyonel hizmet ve destek için Kolay Gözetim ve Denetim Danışmanlık’tan bilgi alabilirsiniz.

Fildişi Sahili CoC Sertifikası Nedir ve Nasıl Alınır?

Fildişi Sahili Batı Afrika’da bir ülkedir. Sahil denildiğinde çoğu ihracat yapan kişiler yanlış anlamakta ve doldurulan belgelerde sorun yaşanabilmektedir. Bu ülkeye ihracat yapmayı planlıyorsanız öncelikle ürünlerinizin Fildişi Sahili CoC Sertifikası kalite yönergelerine uyması gerekiyor. Bu belgeyi almak için bütün gerekli kalite standartlarından geçmelisiniz. Bunun için ürünlerinizin teknik ve laboratuvar testleri yapılır.

Bazı ürünlerde bu belge gerekmez. Ancak bu ürün gurupları belirli kodlar ile ayrılmıştır. İhracatını yapacağınız ürünlerin, GTIN denilen ulusal ürün kodunu bize bildirerek bu belgenin gerekli olup olmadığını size açıklarız. Eğer gerekli ise bu süreçte size danışmanlık hizmeti vererek bütün test ve CoC belgesi hazırlıklarını sizin için tamamlarız. Profesyonel olarak hazırlanan bu belgelerle hiçbir sorun yaşamadan ürünlerinizi kısa zamanda Fildişi Sahili’ne gönderebilir ve ticaretinizi tamamlayabilirsiniz.

CoC belgesi kalite yönergelerini yerine getirmeyen ürünlerin çıkışını yapamazsınız. Yapsanız dahi gümrükte takılır ve ülkeye girişine izin verilmez. CoC sertifikası gümrükte yetkililer tarafından kontrol edilir. Gerekli olunursa gümrükte bazı testler ve ekstra kontrollerde yapılabilir. Ancak ürünleriniz sorunsuz ise ve CoC sertifikanızı aldıysanız korkmanıza gerek yok. Gerekli kontrollerden sonra ürünlerinizin ülkeye girişi sağlanır.

Neden Kolay Gözetim ve Denetim Danışmanlık?

İhracatlarınız için gerekli bütün belge ve sertifikalarda sizlere danışmanlık vermekten mutluluk duyuyoruz. Sorunsuz bir ticari işlem için gerekli olan bu sertifikaları sizin için profesyonel bir şekilde hazırlayarak, ülkelere girişlerini sağlarız.