• Gayrettepe Mahallesi Yıldız Posta Caddesi No: 52 D Plaza Kat: 8, Beşiktaş/İstanbul
  • kolaygozetim@gmail.com
  • Office : 8:30 AM – 17:30 PM

Fas CoC Sertifikası, ülkeler arası ürün alışverişinin kontrolü ve takibi için gereklidir. Her ülke belirli kalite standartlarına sahip ürünleri topraklarına alırlar. Belirlemiş oldukları standartlardan aşağı olan ihracat ürünleri gümrükten geri çevrilir ve ülkeye girişi yasaklanır. Bu nedenle Fas CoC (Certificate Of Conformity) belgesi ihracat yapanlar için şarttır. Bu belge olmadan ülkeye birçok ürün girişine izin verilmez.

Fas Coc Sertifikası Nedir ve Nasıl Alınır?

İhracat yapan kişiler bu tarz belge ve sertifikalar ile çok karşılaşır. Bu seferki durağınız veya ilk durağınız Fas ülkesi ise sizden bazı bilgiler ve belgeler istenecektir. CoC adı verilen sertifikayı alabilmek için ithali yapılan ürünlerin testleri yapılması gerekmektedir. Ancak her ürün için bu sertifika gerekmez.

Fas CoC Sertifikasının istenmediği bazı ürün gurupları vardır. Her ürünün ulusal olarak kodları bulunur. GTIP adı verilen kodlara göre işlem ve araştırma yapılır. Tarafımıza, ihracat yapacağınız ürünün GTIP kodunu ileterek, bu süreçte CoC belgesi gerekip gerekmeyeceğini sizlere açıklarız. Eğer belge gerekmiyorsa, ürünlerinizi güvenle Fas’a gönderebilirsiniz. Ürünleriniz için bu belge gerekiyorsa Kolay Gözetim ve Denetim Danışmanlık olarak bu süreçte ihtiyaçlarınızı karşılıyor ve danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Fas CoC Sertifikası almanız gereken ürünlerde bu sertifikayı almadan ürünleri gönderirseniz büyük zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Gümrük kısmında ürünleriniz içeri alınmaz. Ayrıca sertifika olmadan gönderdiğiniz ürünlerin sorumluluğu tamamen size aittir. Herhangi bir aksi durumda bütün sorumluluk size aittir. Bu nedenle ihracat yapmadan önce bizimle iletişime geçerek net bilgi almanızı tavsiye ediyoruz.

Kolay Gözetim ve Denetim Danışmanlık olarak bu süreçte gerekli testleri ve belgeleri hazırlamak için sizinle iletişim halinde oluyoruz. Bütün işlemler tamamlandıktan sonra sizlere bilgi veriyoruz ve belgelerinizi teslim ediyoruz. Bu süreçten sonra güvenle ürünlerinizi Fas ülkesine gönderebilir ve sorunsuz bir şekilde ticari işlerinizi devam ettirebilirsiniz.