• Gayrettepe Mahallesi Yıldız Posta Caddesi No: 52 D Plaza Kat: 8, Beşiktaş/İstanbul
  • kolaygozetim@gmail.com
  • Office : 8:30 AM – 17:30 PM

Cezayir CoC Sertifikası, ülkeye ihracatı yapılan ürünlerin kalite standartlarının korunması için oluşturulmuştur. Birçok ülkenin kendi kalite standartlarını belirleyen bazı sertifikaları vardır. Cezayir ülkesinde CoC sertifika standartları uygulanıyor. Sertifikanın alınması için bazı gereklilikler ve tetkikler yapılması gerekli.

Cezayir Coc Sertifikası Nedir ve Nasıl Alınır?

Ülke topraklarına dışarıdan yani farklı ülkelerden gelen her ürünün bu standarda uyması gerekmekte. CoC Sertifikası, ülkeye giren ürünlerin kalite ve uygunluk kontrollerinin yapıldığını belirtir. Hiçbir ülke yönetimi topraklarında faydasız, zararlı ve halkın sağlığını tehlikeye sokacak ürünleri istemez. Bu nedenle ülkeye girişi yapılan her ürünün gümrükte ciddi test ve denetleme kontrolleri yapılır. Bu belgeye sahip olmayan ürünlerin ülkeye girişine izin verilmez.

Cezayir Kalite Belgesi (CoC) ihracatın yapıldığı ülkede düzenlenmesi gerekir. Kolay Gözetim ve Denetim Danışmanlığı, Cezayir’e olan ihracatlarınız için gerekli belgelerin düzenlenmesi ve gümrükte sorun yaşanmaması adına şart koşulan CoC Sertifikası başvuru ve gerekliliklerinin tamamlanmasında hizmet vermektedir.

Cezayir’e olan ihracatlarınız için gerekli olan bazı uygunluk kontrolleri yapılması gerekiyor. Basit bir şekilde bahsetmemiz gerekirse;

Cezayir CoC sertifikası için gerekli olan Uygunluk Belgesinin alınabilmesi için öncelikler yukarıdaki 2 maddeye verilir. Bu testlerin uygun olması sonucunda gerekirse basit bazı test ve denetimler yapılır. Sonrasında uygunluk belgesi verilir.

Neden Kolay Gözetim ve Denetim Danışmanlığını Tercih Etmelisiniz?

Kolay Gözetim ve Denetim Danışmanlığı, ihracatlarınızda ülkelerin gümrük ve kalite standartları ne gerektiriyorsa, o konuda size profesyonel bir danışmanlık sunuyor. Gümrükteki ürünlerinizin zarar görmeden maddi ve manevi kayıplar yaşamadan işinizin tamamlanmasında önemli bir rolü var. Bu nedenle Kolay Gözetim ve Denetim Danışmanlığını tercih ederek, ürünlerinizin güvenle dilediğiniz ülkelere sevkiyatını gerçekleştirebilirsiniz.